Najważniejsza seria Tech Eventów dla młodzieży w Warszawie

Na TechSeshu blisko dwieście osób dostanie narzędzie, jakim jest wiedza i to od nich zależeć będzie, w jaki sposób ją wykorzystają. Wydarzenie to szansa na określenie dalszej ścieżki kariery, a do tego na poznanie świata technologii od podszewki, w najciekawszej jego propozycji podania, czyli przez bezpośredni kontakt z przedstawicielami nauki, przedsiębiorcami czy politykami. Będą oni opowiadać o wybranych tematach z zakresu technologii, takich jak np. sztuczna inteligencja, druk 3d czy chemia.

– My jedynie motywujemy i pokazujemy wzorce osób, które podjęły już ścieżkę technologiczną i kroczą nią od wielu lat. Poprzez szeroki wachlarz ścieżek tematycznych, nadajemy sens szkolnej nauce – co jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach – mówi Patryk Pijanowski, jeden z organizatorów wydarzenia. – Wychodząc z zajęć, z pewnością nie wyjdziesz „cudownie odmieniony”, co tu się oszukiwać, to tylko zajęcia. Zmiana zacznie się dopiero, gdy po powrocie do domu usiądziesz przed komputerem, a w wyszukiwarkę zamiast „Netflix”, wpiszesz „Nowe Technologie”.

Wydarzenie jest w 100% non-profit. Jedyne środki finansowe, z których organizatorzy zamierzają korzystać, pochodzić będą od sponsorów. W ramach projektu przeprowadzone będą serie trzech zajęć w każdy ostatni piątek miesiąca, od lutego do kwietnia (tj. 28 lutego, 27 marca i 24 kwietnia). Będą one trwać około 2,5h, a udział w nich jest bezpłatny. Odbędą się na Campusie Google’a na Placu Konesera 10 w Warszawie.

You might also like